Pro začínající

29. července 2009 v 20:46 | Jupi |  Pro začinající
Pokud jste poprvé zapnuli hru World of Warcraft, úspěšně jste vytvořili postavu a nyní jste ve hře a nevíte pořádně kde co jak kdy a proč ? Pokud už jste zjistili, co máte na obrazovce za Action Bary a mapu, tak se můžeme pustit do krátkého úvodu, na co můžete při prvních krocích narazit.

Ovládání pomocí klávesnice a myši
Nejdříve se musíte naučit ovláadat vaši postavu, naučit se chodit, skákat, rozhlížet se. Na spodním okraji obrazovky se Vám začnou zobrazovat Tipy ke hře ... dají se vypnout. Až se zorientujete, tak je čas jít pro Questy.

Najděte Questy
Postavy v začáteční lokaci Vám budou chtít zadat pár úkolů. Porozhlédněte se okolo a najděte NPC se žlutým vykřičníkem nad hlavou a pokecejte s ním (pravé tlačítko) a podívejte se co po Vás chcou.

Zaměření cíle
Levým tlačítkem myši označíte cíl, pravým tlačítkem uděláte akci ... s přátelskou postavou promluvíte, na nepřátelskou zaútočíte. Barva jména nad hlavou určuje stav ... zelená = přátelé, žlutá = neutrální, červená = nepřátelé.

Zdraví
Pokud jste zraněni (zelený proužek vašeho zdraví je menší), tak můžete vaši přirozenou regeneraci podpořit tím, že zakousnete nějaké jídlo. Otevřete svůj batoh (standartně "B") a najděte nějaké jídlo. Kliknutím pravého tlačítka myši kousnete do jídla, vaše postava sedne a regeneruje se, pokud vstante nebo se pohnete, účinek okamžitě zmizí. Nejde jíst, pokud zrovna bojujete.

Mana
Většina povolání má tuto modrou tekutinu jako zdroj magické moci. Při kouzlení mizí a opět můžete regeneraci mimo oj podpořit tím, že se napijete nějaké tekutiny. Otevřete batoh, najděte tekutinu, klikněte pravým tlačítkem a vypijte ji. Pokud se pohnete, efekt pomine, Nelze pít v boji.

Boj
Stav, kdy bojujete s nepřítelem (mob, creep), používáte kouzla a zbraně. Během boje nejde jíst či pít.

Level 2
Na druhé úrovni můžete jít navštívit vašeho trenéra, aby Vás přiučil novým abilitkám, kouzům a dovednostem. Vašeho trenéra poznáte tak, že to má napsané nad hlavou ... například mágův trenér má pod jménem "Mage Trainer". Za učení zaplatíte ovšem pár drobných.

Reputace
Při plnění Questů pohybujete s vaší reputací u různých skupin a frakcí. Většinou v kladném směri. Na vašem přehledu o postavě zvolte záložku Reputation pro zobrazení stavu reputace se známýma frakcema. Standartně je tato tabulka nastavena na klávesu "U".

Lootování
Pokud zabijete nějakou příšerku co se volně pohybuje po okolí, tak se při najetí na její tělo změní kurzor. To značí, že uvnitř jejího těla je nějaká věc. Přijdtě k tělu, klikněte pravým tlačítkem a podívejte se co v sobě ukrývá. Kliknutím na předmět v těle ho přemístíte do vašeho baťůžku (pokud je v něm místo). Pokud jste v partě, tak existuje více způsobů na to, aby se určilo, který člen party bude mrtvá těla vybírat.

Váš první baťůžek
Může se stát, že na začátku hry vám z nějaké příšerky vypadne další bágl. Po vylootování se sám umístí do hlavního Backpacku, ze kterého ho můžete vzít a přemístit dolů na panel vedle hlavního batohu. Po kliknutí na něj se vám ukáže jeho kapacita (většinou 6 políček).

Oslovení hráčů v těsné blízkosti.
Pokud chcete oslovit nějaké hráče, dojděte k nim, stiskněte ENTER, napište něco a poté opět ENTER. Nad vaší hlavou se udělá bublina s textem a ostatní hráči si to přečtou. Tento text má v chat okně bílou barvu.

Šeptání (Whisp)
K soukromé zprávě určitému hráči použijte příkaz "/w" ... například pokud potřebujete pozdravit hráče se jménem Arthas, tak napište "/w arthas Hello man!". Tento text má standartně růžovou barvu a neudělá bublinu nad vaší hlavou, poněvadž je to šeptání mezi dvěma hráči.

Odpovídání na whisp (osobní zprávu)
Pokud vám někdo něco pošeptá, tak mu můžete odpovědět stisknutím klávesy "R". Pokud šeptáte s více hračema, tak mezi nima přepínte TABem.

Používání Kouzel a Abilit (akční panely)
Pokud chcete začít používat vaše nové kouzla a ability, tak otevřete Spellbook (stanadartne na "P"), levým tlačítkem chytněte vybrané kouzlo/abilitu a přesuňte je doleva dolů na action bar. Zavřete spellbook a nyní už můžete kouzlit kliknutím na tlačítko, nebo zmáčknutím příslušného čísla.

Předměty na používání
Pokud máte něco co se dá použít a leží to v batohu, tak to můžete přetáhnout na Action bar stejně jako kouzla. Je tím myšleno například jídlo, pití, bandáže a podobné věci.

Podpora okolí
Nyní by jste měli vědět vše, co potřebujete na prvních pár levelů hraní. Když se nad něčím zaseknete a nebudete si umět poradit, zkuste slušně oslovit hráče v okolí. Určitě vám poradí.
 


Anketa

Líbí se vám tyto stránky ?

Ano 58.6% (41)
Ne 41.4% (29)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.