Mining (Těžba)

22. července 2009 v 19:26 | Jupi |  Profese
Mining (těžba) patří mezi sběratelské profese.
Natěžené a vytavené horniny se využívají v kovářství
(blacksmithing) a v inženýrství (engineering).


Kde si mining vycvičit?


RasaTrenér
OrcKrunn, Razor Hill, Durotar
TrollKrunn, Razor Hill, Durotar
TaurenBrek Stonehoof, Thunder Bluff
UndeadBrom Killian, Undercity
Blood ElfBelil, Farstriders' Square, Silvermoon City
HumanGelman Stonehand, Stormwind
Night ElfKurdram Stonehammer, Auberdine, Darkshore
GnomeYarr Hammerstone, Kharanos, Dun Morogh
DwarfYarr Hammerstone, Kharanos, Dun Morogh
DraeneiDulvi, Azuremyst Isle
Co budete potřebovat?

Určitě si musíte zakoupit krumpáč, např.
Mining Pick.
Dále doporučuji nechat si od nějakého hráče očarovat
rukavice, aby přidávali +5 mining skill. To by vás nemělo
stát více než 2g, je na to potřeba 3x Truesilver bar a
3x Vision Dust.
A nakonec je dobré si opatřit
Goblin Mining Helmet,
která také přidává +5 mining skill.Pár rad pro vás

Po vycvičení těžby u trenéra se vám ve vašem spellboku objeví dvě nové ikony:

Smelting - Po natěžení hornin je budete potřebovat tavit na cihličky. Po kliknutí na tuto ikonu se vám otevře menu pro tavení, stačí přijít k peci vybrat, co chcete tavit, kliknout na Create a už se vám cihlička vyrábí.


Find Minerals - Toto je velmi důležitě pro hledání minerálních žil. Po kliknutí se vám vedle vašeho kompasu zobrazí tato ikonka a na kompasu se nejbližší žíly budou zobrazovat jako zlatý puntík. Toto se dá zrušit pravým kliknutím na ikonku u kompasu.
Zapamatujte si, že žíly naleznete jen u kopců, útesů a hor, někdy i v okolí řek, proto nemá smysl pobíhat po rovných pláních a hledat horniny. Nejlepší místa pro těžbu jsou jeskyně a doly. Dále si pamatujte, že v Darnassusu nejsou ŽÁDNÉ žíly!

Mining 1 - 65

  • Copper ( Měď )
Pokud jste z Hordy a začínáte na malém levelu, pak hledejte měď v Durotaru. Naleznete ji i jinde, ale zde jí je asi nejvíce. Není žádná trasa, kudy byste se měli vydat, protože žíly jsou roztroušené po celém Durotaru. Myslím, že po čase přijdete na vlastní způsob jak nejrychleji celou tuto zemi projít a natěžit co nejvíce mědi. Pokud jste na trochu větším lvlu (alespoň 25), tak se spíš věnujte návodu pro Allianci protože v Durotaru je mědi celkem málo.
Pokud z Alliance, tak vyrazte do Elwynn Forest do dolu jménem Fargodeep Mine, ležícího jižně od Goldshire. Budete muset zabít pár koboldů na lvlu 8-10, ale stojí to za to (na koboldy je i Q pro Allianci). Naleznete zde okolo 40 kusů mědi. Myslím, že toto je nejlepší místo pro těžbu mědi, tedy pokud se v dolu nestřetnete s jiným minerem.
Nezapoměnte si na skillu 50 dojít zpět k trenérovi pro Journeyman Mining!
Natěžte si přibližně 50 kusů mědi a běžte je vytavit na cihličky. Nyní byste měli dosáhnout skillu 65. Pokud ne, tak postup zopakujte.

Mining 66 - 125

  • Tin ( Cín )
  • Silver ( Stříbro )
  • Incendicite
  • Lesser Bloodstone
Nejjednodušší cesta k dosáhnutí skillu 125 je jít do Wetlands a najít Thelgan Rock (53, 64). Je tu jeskyně plná pavouků a Incendicite - hornina, která se dá použít pouze na Q, nelze ji využít v jiných profesích, ale dá se na ní skvěle naskillovat. Jeden kus prodáteza 31 copper vendorovi. Q je sice jen pro Allianci, ale Horda zde může těžit také. Těžit Incendicite lze od skill 65 až do skillu 125. Respawnuje se rychle a skill 125 v této jedné jeskyni můžete udělat za méně než hodinu.
Pokud potřebujete těžit cín, tak se vydejte do dolu na severu Westfallu ( Jangolode Mine ). Je plná banditů (lvl cca. 12 - 15) a uvnitř můžete za pár minut natěžit asi 50 ks cínu. Zde jsem udělal skill 125 velmi rychle. Než se cín respawne, běžte do Elwynn Forest do Fargodeep Mine pro měď a až se vrátíte, tak už tu na vás bude čekat dalších 50 ks cínu.
Pro Lesser Bloodstone běžte do jeskyně na severovýchodě Arathi Higlands (80,40) a vytěžte vše uvnitř. Pokud si uschováte 4ks Lesser Bloodstone, tak běžte do Stranglethorn Vale ke Corporalu Kalebovi, který zadává sérii Qtů, splňte úvodní Q a hned druhý je na Lesser Bloodstone. Ale myslím, že tyto Qty jsou bohužel zase jen pro Allianci, takže pokud jste Horda, tak je pro vás asi lepší těžit jen cín, stříbro a Incendicite.
Se stříbrem vám bohužel nepomohu, protože se vyskytuje jen velmi vzácně. Doufejte, že budete mít štěstí a nějaké stříbro objevíte .

Mining 126 - 175

  • Iron ( Železo )
  • Gold ( Zlato )
Na skillu 125 si dojděte k trenérovi pro Expert Mining.
Tohle je celkem jednoduchá část. Nejlepší místo pro těžbu železa je Arathi Highlands, kde je přibližně 70-80 ks.
Já hraji za Hordu a svojí cestu začínám vždy v Hammerfallu, pokud jste z Alliance, tak si akorát udržujte odstup od stráží. Z Hammerfallu se vydejte na západ a držte se neustále severních skal. Jděte až úplně do severozápadního koutu Arathi Highlands. Poté se vydejte jihovýchodně k jeskyni Bouldergor, vytěžte vše okolo a taky uvnitř. Pak pokračujte pořád na jihovýchod a dojdete další jeskyni - Boulderfist Hall, zase vytěžte vše, co uvidíte. Nyní jděte na západ do vesnici trollů - Witherbark Village (držte se u skal ) a po natěžení všech minerálů v okolí vesnice můžete jít zpět do Hammerfallu, kde vytěžené minerály vytavíte na pruty. Alliance samozřejmě půjde do svého tábora. :) Po absolvování této trasy dvakrát nebo třikrát, byste už měli mít skill 175. Pokud se chcete podívat po železe podívat ještě někde jinde, tak můžete ještě vyzkoušet Thousand Needles, Desolace, Badlands (viz mining Mithril) a Stranglethorn Vale.

Mining 176 - 250

  • Mithril
  • Truesilver ( Ryzí stříbro ? )
Tak konečně Mithril. Mithril se hodně používá v inženýrství i v kovářství. Dá se na něm docela dost vydělat. Problém je v tom, že je ho málo, není žádné místo, kde by se dalo natěžit 40 Mithrilu nebo tak, je ho daleko méně než třeba železa, takže získání skillu 250 bude dost náročné. Znám akorát 2 místa, kde se vyplatí těžit.
První je Blasted Lands. Hned po vstupu do této země je východně od vás starý důl. U vstupu na vás čekají první dva exempláře a po vstupu dovnitř narazíte na další řadu (doslova) Mithrilu. No a po natěžení Mithrilu v dole se vydejte na průzkum okolí. Až se budete vracet s dalšími přibližně 10ti kusy, budou tu ty v dole už respawnuté.
Druhé místo je Badlands. Jsou tu asi 3-4 dobrá místa pro těžbu Mithrilu a Truesilveru. Běžte na místo č. 1 a vytěžte vše, co můžete. Poté se vydejte jižně ke Campu Cagg, asi v půli cesty je hodně moc Ironu, tak ho taky natěžte. V Campu je ale bohužel více Truesilveru než Mithrilu stejně jako na místě č. 1. Dále pokračujte na východ k Agmonds End, kde naleznete přibližně 4-5 ks Mithrilu, 1 zlato, 1-2 Truesilver a nějaké železo. Po natěžení všech hornin se vydejte k místu č. 4, kde také všechno vytěžte. Nakonec se vraťte zpět na místo č. 1 a můžete celou trasu absolvovat znovu.
Pokud jste alespoň level 50, nebo je nějaký váš kamarád ochotný vám pomoci, tak se vydejte do Desolace, do Valley of Spears a do Mauradonu, kde najdete opravdu hodně mithrilu, železa i truesilveru. Dalším místem v Desolace je Ranzajar Isle.
Pokud chcete, můžete vyzkoušet ještě Western Plaguelands - Hledejte v okolí Ruins of Andorhal, nebo se podívejte do Azshary - Začněte v Legash Encampment a pokračujte na východ do Bitter Reaches. Dále na jih a zpět na západ do Legash Encampment.

Mining 215-300

  • Thorium
Toto je důvod proč těžit - Thorium. Jestli si potřebujete vydělat, tak máte skvělou příležitost. Skvěle vydělat můžete také na Arcane Crystal, který lze získat z Rich Thorium Veins.
Thorium hledejte v Un'goro Crater - Slithering Scar a Fire Plume Ridge, Azshara, Winterspring, Blasted Lands, Eastern a Western Plageulands.

Ghastly Trousers
Binds when picked up
LegsCloth
28 Armor
+4 Intellect
+2 Stamina
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.