Hunter Krmení a trénink petů

26. července 2009 v 18:41 | Jupi |  Povolání
Krmení a trénink petů
Na desátém levelu splníte dvojici kvestů "Taming the beast" a "Training the Beast". Nyní máte svého prvního vlastního peta a je na vás jak sním budete zacházet. Pokud se o něj nebudete starat, přijdete o něj.

V první části "Taming the Beast" jste se naučili ochočovat různá zvířata. To hojně využijte při získáván nových petů a také a hlavně při získávání nových schopností pro peta.

Ve druhé části "Training the beast" jste od svého mistra získali vědomosti o krmení a trénovaní vašich petů. Tohle je poměrně důležitá část vašeho soužití s petem.

Okno peta

Máte svého peta, tak se sním seznamte. Otevřete si okno peta.Úplně nahoře máte jeho jméno. To můžete jednou změnit tak, aby se jmenoval tak jak chcete. Přejmenovat ho lze pouze jednou, proto si budoucí jméno dobře zvažte. Když mu nedáte jméno, bude jeho název shodný s druhem zvířat ke kterému náleží.

Pod jménem je uveden level vašeho peta a druh zvířat, ke kterému patří. Hned pod tím je uvedena jeho věrnost vůči vám. Čím lépe se o něj budete starat tím věrnější vám bude a bude za vás bojovat o to usilovněji. Jeho věrnost má taky velký vliv na počet tréninkových bodů, které získává. Na začátku vám moc nedůvěřuje a často odmítá se od vás nechat trénovat (záporné tréninkové body). Jeho důvěru si získáte tím, že jej budete pravidelně krmit.

V levém horním rohu jsou šipky pomocí kterých si můžete petem v okně otočit a prohlédnout si ho ze všech stran. Hned pod nimi je důležitá ikonka, kterou si při získání nového peta hned prohlédněte. Když na ni najedete kurzorem tak se vám vypíše seznam věcí, které tento pet jí. Pak už je na vás, abyste mu obstarali něco k snědku. Někteří Hunteři občas nevědí jakou potravu pro svého peta mají sehnat a pak o něho zbytečně přijdou, protože ho nedokázali nakrmit.

Na pravé straně jsou zobrazeny odolnosti vůči jednotlivým elementům. V těch můžete svého peta následně školit a v tomto okně pak uvidíte jak na tom je.

Pod obrázkem peta jsou vypsány jeho aktuální staty. Ty se liší podle druhu peta. Pod nimi je počítadlo na zkušenosti. Obdobné tomu co má váš Hunter. Jen s tím rozdílem, že je rozděleno jen na šest buněk. Zde můžete sledovat kolik potřebuje váš pet ještě získat zkušeností do dalšího levelu.

A vedle tlačítka "Close" je uveden velmi důležitý údaj. A to jsou tréninkové body vašeho peta. Aby jste ho naučili vyšší dovednosti v jeho schopnostech bude potřeba vyššího množství tréninkových bodů, než na ty nižší. Pet získává tréninkové body podle své věrnosti a dle svého levelu. Vzoreček je takovýto: (level peta) * (level věrnosti peta - 1) = počet tréninkových bodů. Aktuálně je maximum bodů, které je možné získat 300. Tyto body získává bez ohledu na to zda byl pet získán na nízkém či vysokém levelu. Peti mívají na začátku zpravidla záporné tréninkové body. Lze je naučit schopnosti (které jsou zdarma) již nyní, ale používat je začnou obvykle až po přestupu na vyšší level věrnosti než začáteční (Rebellious).

Trénink petů

Peti těsně po ochočení občas ovládají jednu až dvě schopnosti, ale většinu je stejně budete muset naučit. Některé schopnosti budete učit své pety u pet trenérů ve městech. A jiné se naučíte ochočením zvířat v přírodě, které danou schopnost ovládají.

Naučení peta schopnostem u trenéra je snadné. Musíte mít dostatečný level. Pak si jen za peníze koupíte u "Pet Trainera" schopnosti. On vás jim naučí a vy je pak můžete naučit svého peta. Tyto schopnosti vám prodá jen "Pet Trainer", ne "Hunter Trainer". Tito trenéři petů, jsou obvykle někde poblíž vašeho osobního trenéra.
 


Anketa

Líbí se vám tyto stránky ?

Ano 58.6% (41)
Ne 41.4% (29)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.