Karazhan Opera Event

23. července 2009 v 17:34 | Trew |  Dungeony
Název: Karazhan Opera Event

V tomto clanku popisem vsechny 3 moznosti opery: Carodej ze zeme Oz, Karcoolka a Romea a Juliu

Wizard of Oz

Dorotka aspol.
O neco tezsi, a ete horsi kdyz neznate jeden mali "trik"
Dorotka utika pred zlym carodejem,ale buhvi proc,musite ji usetrit trapeni a vyridit to s ni sami.
Souboj se sestava ze 2 fazi. V prvni pomahate Dorotce a jejim kamaradum na onen svet. Ve druhe zabijite carodeje.

Prvni faze:
Dorotka cestuje s 3(4) kamarady. Strasakem,rytirem a tygrem. Po case si privola jeste sveho psika(vlka,whatever).
Kazdy zacina souboj v jinem case. Zacina dorotka,nasleduje tygr,strasak a nakonec rytir(nejsem si jistej,ale tusim tak nak to bylo,upresnim pozdeji).
Dorotka: Nahodne po raidu rozdava wtare bolty za 2-2.5K damage. Nejde agrovat,dava to nahodne,ma cca 100K hp. Zabijet ji asi jako posledni. Jeste si po urcitem case vyvola psika,kereho je treba nuke,pac naklada,ale ma jen 30K hp.
tygr(Roar): Da se fearovat. Proto sme ho zabijeli jako druheho ,do te doby ho warlock drzel ve fearu. Naklada za slusny hp,okolo 3K do me jakozto palata. Proto je dulezite ho efarovat a az prijde jeho rada,tankovat. Krom damage ma i fear,na 2 sec az na 3 targety.
Strasak:Zabijeli sme jako prvni. Dava tak za 2-3K,coz je slusnej naklep. Krom toho umi jeste utok,ktery vam na 2 sec znemozni utocit i casti. Jenze,ty chytrejsi(coz my jsme nebyli) muze napadnout,ze strasak ze slamy jde zapalit. I blizz na to myslel a kdyz na nej pouzijete fire kouzlo,strasak ma na 6 sekund disorient. Cimz se stava z pro nas nejtezsiho moba,asi ten nejlehci.
Ironhead(rytir): Obycenjny meelek,co moc nenaklada. Jediny co umi je cleave. Nase taktika byl,odtahnout do rohu a tankovat ho tam. To sme ovsem nevedeli,ze frost utoky ho zpomaluji a da se kitovat. (10% speed dolu,stackuje se az 8krat).

Prvni faze je zabavna,kor s vychytavkama co blizzard pridal.

Druha faze: Mate chvili na dopiti. Ale bacha,zkuste se dopijet u okraje podia. Ne jako paladýni co si sednou doprostred mistnosti ,dostanou crit za 7K hit a umrou hned kdyz pride mag - the crone.
Jednoduchy fight,Crone umi vyhazovat do vzduchu(dostanete jen fall damage) a chain lifting za 2-5 -3K do 5ti targetu max. Zadne jine prekvapeni se nekona a muzete si z nej lootnout zaslouzenou vyhru.

Takze takovy souhrn:

Kdo koho tankuje:
Strasak - fire mage + lock
Tygr - off tank
Rytir - MT
Tito Psik Dorotky - mage + melee DPS
Dorotka - nikdo

Poradi zabijeni:
1/Strasak - upali se jako prvni
2/Psik TiTo
3/Tygrik
4/Dorotka
5/Rytir
a ve fazy2 se pak sunda jen Wizard


Big bad wolf

O cervene karkulce - big bad wolf.
Asi nejjedonussi souboj. Tezce tank > heal > dps fight. Vlk se da normalne tankovat,dava hity za cca 2-3K,zadne spiky. Ma fear na cca 3 sec,tot vse.
To zabavnejsi na tomto eventu nastava,kdyz se jeden z raid memberu promeni na malou roztomilou gnomici,s velkyma kukadlama a krasnyma cervenyma satickama. V tomto "stavu" ma dotycny bonus na rychlost a zadny armor-->0, aby utekl zlemu vlkovi,ktery se na nej zameri.Ukolem karkulky je utikat pred nim,aby ji nesezral. Staci behat tesne u zdi a budete v pohode(nebo staci mit v grupe priesta,kery ma ss,aby dvakrat vyzral karkulku,aneb je dobre miti pompaha a jeho andelicka ).

Beha se proti hodinovym rucickam po podiu tesne kolem zdi a zabradli!!!Romeo a Julie

Ideální složení pro tento boj je:


5 DPS
2 Mágové (jeden se případně dá nahradit warlockem)
1 Rogue
1 Shaman
Další high DPS (ideálně rogue, mage)

3 Healeři
Nutný 1 druid, paladin nebo shaman na dispelování poisonů,dál cokoliv

2 Tanci
Ideálně 1 DPS warrior(Mortal Strike)na Julii, a další Tank (Druid nebo Warrior)

Wipe Prevence
Protože spawn mobů před operou je jen 30 minut je dobré si naplánovat zvedání shamanů a dalšich soulstonem abyste předešli tomu se zbytečně probíjet když můžete dát ještě jeden dva pokusy.


Buffy
Na naučení stačí běžné castované buffy Pro finále pak.

Tanci: Flask of titans, fortification, pokud nejste extrémě dobře vybavení. Armor Potiony, Agility Potiony, a stamina jídlo je velké plus.

DPS: Elixiry (Agility, Shadow Power, atd.) mohou pomoci, a vše co vám zvedne DPS a zkrátí boj se hodí. Jídlo na zvednutí staminy je opět plus.

Healeři: Flask of Distilled Wisdom, Mana Potiony, Elixiry of Healing, Golden Fish Sticks a vše co vám pomůže v healu.
Všichni členové raidu a» mají Health Stone pokud je warlock.

Ability


Julie
Blinding Passion: Stun cíle na 5 sec (Může hodit i na Tanka).
Eternal Affection: Vyhealuje sebe za 25 - 40% životů (Nehealuje Romea).
Magic buff na sebe který zvýší holy damage o 50%, a casting speed o 50% (Pak zabíjí mágy jedním Holy Boltem a heal se nestíhá přerušit.
Holy bolt na náhodného člena raidu prvotní dmg za 2500 a pak 3 ticky každou sec za 1000 na 3 sec, tedy celkem 5500 dmg každý by si měl hlídat své HP aby toto přežil.


Romeo
Poison debuff na tanka, který redukuje všechny staty o 10%. Stackuje se až 5krát. Nahazuje to každou chvíli a je potřeba to shazovat.
Buff na sebe zvýší attack speed a damage o 50% - tohle zabíjí , fakt dolů s tím
Backwards stab: Hitne target za sebou za 3500, až 8000 když má svůj buff
Cleave: Hit na všechny cíle před sebou (180 stupňů) za 3500-6000 na tanka podle toho jestli má nebo nemá buff.


Strategie a rozmístění
Fáze 1: Julie
Poté co se promluví s uvaděčem, on si odbude nutné antré, Julii spawne doprostřed jeviště zbytek raidu na pozici C offtank pullne a odvede Julii na pozici A Mág,Warlock, nebo shaman musí být přidelen k Julii aby jí dispeloval buf, který si nahazuje jakmile ho získá a aby ho nikdy na sobě neměla déle než je global CD.

Všechna její kouzla jsou přerušitelná a je to klíč k úspěchu, nejdůležitější je přerušovat heal "Eternal Affection". Když castí holy bolt na membera je dobré ho přerušit také ale nikdy za cenu toho, že by nebyl cooldown na přerušení healu. Přerušení holy boltu jen pomůže především ve třetí fázi ke koncentraci healu na tanky místo raidu. Holy bolt je možné resistnout jen kompletně nebo vůbec nejde resistovat jeho část.


Na 1 - 2% zakřičí, vychlastá jed a upadne k zemi. V tuto chvíli je nutné přerušit vše co děláte a přemístit se zpět na pozici C a MT se připraví zase na střed jeviště kde čeká na Romea


Fáze 2: Romeo
Romeo spawne na stejném místě jako předtím Julie MT si ho pullne a odvede na pozici B, Mág Warlock nebo Shaman opět musí dipelovat buffy z romea , nesmí je na sobě mít jinak MT umře. Romeo na MT nahazuje poison debuf, který snižuje staty o 10procent za každý efekt, musí být hned dole. Jakmile má war vybudované aggro a je na pozici B tak začíná DPS. Melee musí stát přesně za Romeem aby nedostávali cleave, pokud schytají některý z "Backward Stab" odstoupí si a healnou se aby ušetřili heal healerům, kteří potřebují se koncentrovat na tanka, který dostává sady s občasným DMG spikem kdy je potřeba např swiftmend/shield.
Kdo může tak romea disarmuje dá to healerům chvíli oddechu. Když Romeo padne na 10 procent tank julie se nachystá zpět na pozici A dorazí se Romeo a raid se přesune na pozici C krom MT, který zůstane na jeho pozici.


Fáze 3: Romeo a Julie pospolu
Plánování fáze 3:
Každý člen raidu má svůj úkol a ten musí plnit bezchybně

DPS

Mágové warloci a shamani musí dispelovat buffy ze svých cílů
Ranged DPS jde do Romea aby se vyhli Backward Stabu Melee DPS do julie Julii přerušovat podle možností raidu buď jen healy nebo healy a Holy Bolty. Jeden jediný heal, který vykouzlí může znamenat problém.


Healers

1 Healer je přidělen k tankovi julie, která nedává moc DMG a pokud je to nutné vypomáhá s healem raidu.
2 Healeři jsou přiděleni k Romeovi(jeden se schopností dispelovat poison) oba dva se soustředí jen na tanka, který dostáva velkou dmg a musí ho udržet a mít většinu času na dostatku HP aby neumřel na některý z critů.


Tanks

Tanci stojí na místě spawnu kde si jen pullnou agro a udrží cíle na pozici.

Fáze 3 Strategie
Bojuje se stejně jako ve fázi1 - 2 ale je zapotřebí mít na paměti, že DPS je rozdělená a tak to trvá déle Když jsou bossové na 10 procent kontrolujte dmg tak aby padli oba dva zaráz nebo respawnou a to je velkej problém.


Úkoly v raidu ve zkratce:
Tanci: Držte agro na svém cíli a držte ho na správné pozici používejte vše co můžete abyste pomohli healerům(ShieldWall,Last Stand,Lifegiving Gem,Heal Poty,Health Stony) Healeři především u Romea mají hodně těžkou práci a není lehké vystačit s manou až do konce.

Healeři: koncentrujte se. Healujte primárně váš přidělený cíl abyste předešli zbytečným crosshealům a zbytečně ztracené many. U romea dispelujte debuf co nejrychleji. Ve fázi 1 a 3 pomáhá přidělený healer raidu.
Paladiny do grupy s tankem Romea a Devotion auru UP.

DPS: Mágové Warloci a Shamani dispelovat dispelovat dispelovat DMG počká ale s mrtvým tankem to nedorazíte. Přerušovat spelly Julii a to především healy to další jen když je interupt navíc. Koordinujte svou DMg aby bossové ve fázi 3 padli v rozmezí 10 vteřin.

Shamani: Používejte Strength a Agility totemy. Grounding Totemy pomáhají také protože sežerou případný holy bolt do vaší skupiny. Používat také jak je to možné. Hlavní pomoc totemu je ale agilita na pomoc tankovi Romea aby něco sem tam dodgnul.

Hunteři: používejte Snake Trap poblíž Julie Hadi mohou schytat holy bolt místo raidu a tak ulehčit healerům.

Použití petů : Warlockové mohou použít Felhoundy na dispelování Buffu z Roema a Julie. Hunter peti jsou taky fajn pomoc - mohou schytat holy bolt místo člena raidu a tak ulehčit heal.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.